Jdi na obsah Jdi na menu
 


Thulit

Valounky thulitu

f6f6d22403ff470c675eb8459756460f.jpg

 

Růžový thulit je odrůdou minerálu ziosit obsahující mangan. Jedná se o národním kamenem Norska a velká většina minerálů pochází z Leksviku, nachází se ale i v Jižní Africe a Austrálii.

Tento zajímavý nerost byl poprvé objeven v roce 1820 na místě zvaném Sauland v Norsku. Své jméno údajně dostal podle mystického ostrova Thule. Většina kamenů je v různých tónech růžové, ale také až tmavě červené, v závislosti na množství manganu, může být i částečně bílý, šedý a černý. Je znám jako "rosaline" zoisit, tj. růžová paleta zoisitu a podle obsahu manganu se sytost barvy může významně lišit.

Thulit je kamenem bezpodmínečné lásky, talismanem pro vzájemné vztahy, pro pozitivní energii a radost ze života.

 

Surový thulit

pinterest.jpg

 

Zařazení thulitu:

Element: oheň
Planeta: Merkur

Znamení: Býk, Blíženci, Střelec

 

Broušený thulit

pinterest-2.png

 

Účinky thulitu:

Thulit svou energií podporuje výmluvnou řeč. Může být tedy vhodným talismanem pro řečníky a přednášející.
Pomáhá těm, kdo touží po nových vztazích a přátelství, potlačuje plachost a stydlivost, navozuje klid a sebejistotu.
Inspiruje při zařizování bydlení, podporuje spokojenost, štěstí a radost, stejně tak energii a nadšení pro život. Harmonizuje čakru solar plexu a srdeční čakru, vyzdvihuje pozitivní emoce a je jedním z kamenů bezpodmínečné lásky. Harmonizací sakrální čakry podporuje tvořivost.
Thulit pomáhá zmírnit napětí mezi lidmi, kteří mají rozdílné názory, pomáhá budovat nové vztahy, posiluje přátelství. Používá se pro snadnější rozhodování při řešení problémů. Thulit je vhodný pro potlačení špatných myšlenkových návyků, pro potlačení negativních zkušeností v životě a pro zvýšení sebeúcty a sebedůvěry. Svému nositeli navíc dodává odvahu vyjádřit jeho sexualitu.

posilují především vnitřní duševní sílu a zdravé sebevědomí. Podporují cílevědomost, rozhodnost, odhodlanost a psychickou odolnost. Rozpouštějí stavy depresí a úzkosti. Fungují jako ochrana proti vnitřnímu zmatku . Dobíjejí a harmonizují životní energii.

Brahmáni a léčitelé starověku považovali spinel za kámen ženské kosmické energie - šakti. Spinel se tedy silně pojí s ženskou polaritou a velmi dobře srovnává disharmonie a nerovnováhy ženské síly a psychiky.

Dnešní hektická doba klade na ženy a jejich roli ve společnosti vysoké nároky, mnohé svou energii ztrácejí a přestávají být v kontaktu samy se sebou. Spinel je kámen napomáhající v obtížných životních situacích, vyvolávajících  stavy bezradnosti ,tísně a stresu.Více zde: https://sugandhika.webnode.cz/ucinky-spinelu/

Léčebné účinky:

Tento minerál se používá k podpoře životní energie, pro stimulování a celkovou regeneraci těla i mysli. Tradičně se používá jako doplněk při léčbě a tlumení žaludeční nevolnosti a onemocnění spojených s nedostatkem vápníku. Má blahodárný vliv na orgány rozmnožovací soustavy a zvyšuje plodnost. Ocení ho také jedinci trpící nervovým vyčerpáním a celkovou slabostí.

 

nabidka.jpg

 

Zdroj textu: Svět minerálů, Nefertitis, Magická pohoda, Wikipedia
Zdroje obrázků: Pinterest,
HeHiSheLo

 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 2
Celkem: 16848
Měsíc: 5697
Den: 190