Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sugilit

Valounky sugilitu

healing-crystals.jpg

Sugilit neboli luvulit je teprve nedávno objevený vzácný drahý kámen. Je velmi podobný drahému kameni jménem čaroit, má fialovou barvu, někdy modrofialovou nebo fialovočervenou. Poprvé byl objeven v roce 1944 v Japonsku geologem Ken-ichi Sugi, podle kterého nese i název Sugilit.
Sugilit netvoří krystaly, ale spíše masy horniny v oblastech s výskytem manganu, draslíku, sodíku, lithia a železa, díky kterým má sugilit tolik zajímavou barvu.
Nejznámější naleziště sugilitu na světě je na japonském ostrově Iwagi, kde byl i poprvé objeven, dále v Quebeku v Kanadě, v Kapském městě na jihu Afriky.

 

Broušený sugilit

pinterest.jpg

 

Zařazení sugilitu:

Element: voda
Planeta: Jupiter

Znamení: Býk, Vodnář, Panna, Ryby, Střelec

 

Surový sugilit

rawenergytools916_2048x2048.jpg

 

Účinky sugilitu:

Sugilit je velmi vzácný drahý kámen a je považován za jeden z hlavních kamenů lásky. Svého majitele chrání Chrání svého majitele před všemi šoky, zklamáními a traumaty. Pomáhá citlivým lidem před propadáním malomyslnosti. Dokáže vnést světlo a lásku i do nejčernější situace. Napomáhá odpouštění, potlačuje nepřátelství, odstraňuje problémy v mezilidských vztazích. Nachází zdroje naší nerovnováhy. Pomáhá pohlédnout do tváře nepříjemným prožitkům. Potlačuje pocit lítosti, smutku a strachu. Učí nás odpouštět sami sobě. Přináší pozitivní myšlení. Vyhání z těla veškerou negativní energii a vnáší do těla i ducha silnou léčivou energii. Při meditaci zvyšuje uvědomění duchovního světa. Přináší moudrost.

posilují především vnitřní duševní sílu a zdravé sebevědomí. Podporují cílevědomost, rozhodnost, odhodlanost a psychickou odolnost. Rozpouštějí stavy depresí a úzkosti. Fungují jako ochrana proti vnitřnímu zmatku . Dobíjejí a harmonizují životní energii.

Brahmáni a léčitelé starověku považovali spinel za kámen ženské kosmické energie - šakti. Spinel se tedy silně pojí s ženskou polaritou a velmi dobře srovnává disharmonie a nerovnováhy ženské síly a psychiky.

Dnešní hektická doba klade na ženy a jejich roli ve společnosti vysoké nároky, mnohé svou energii ztrácejí a přestávají být v kontaktu samy se sebou. Spinel je kámen napomáhající v obtížných životních situacích, vyvolávajících  stavy bezradnosti ,tísně a stresu.Více zde: https://sugandhika.webnode.cz/ucinky-spinelu/

Léčebné účinky:

Tento minerál má blahodárné účinky na lidi s rakovinou, neboť dokáže citlivě odstraňovat duševní zmatky a potlačuje zoufalství. Rozhání bolesti hlavy a nepříjemné pocity všeho druhu. Léčí epilepsii a motorické problémy. Uvádí do souladu nervy a mozek. Čistí také srdeční a lymfatický systém. Rovněž účinně pomáhá překonat dyslexii.

 

nabidka.jpg

 

Zdroje textu: Naturshop, Nefertitis, Aranys, Wikipedia
Zdroje obrázků: Raw Energy Tools, Healing Crystals, Pinterest

 

 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 3
Celkem: 16849
Měsíc: 5698
Den: 191