Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spinel

Surový růžový spinel

gem-rock-auctions.jpg

Spinel je minerál, jehož název pochází pravděpodobně z latinského spina – trn, podle ostrých oktaedrických krystalů. Tento minerál najdeme v různých barevných kombinacích, poto se u klenotnicky využitelných spinelů se vžila škála názvů:

  • balasrubín pro růžový
  • rubínspinel pro červený
  • almandinspinel pro vínově červený
  • padparádžaspinel pro lososovou červeň
  • ametystspinel pro fialový
  • safírspinel pro modrý spinel

Historicky nejstarším nalezištěm spinelů byly drahokamové náplavy Srílanky. Kolem roku 500 př.n.l. byly možná nalézány první badachšánské, dnes tádžické růžové až vínové spinely, obdivované perskými králi a šáhy. Kolem 1000 n.l. těžba těchto spinelů z rozhraní Pamiru a Hindukůše vzrostla a odtud vyvážené spinely zdobí také mnohé význačné evropské klenoty, včetně koruny Svatováclavské. Tyto spinely se jmenují bachšanský lál, jsou starorůžové, vínové až skoro malinové barvy.

 

Broušený modrý spinel

gem-rock-auctions-2.jpg

 

Zařazení spinelu:

Element: oheň
Znamení: Střelec, Štír

 

Valounky tmavého spinelu

healing-crystals.jpg

 

Účinky spinelu:

Spinel je výjimečný kámen s velmi silnou jiskřivou energií. Používá se jako amulet na ochranu před nebezpečím či nehodami, ale také jako talisman pro přivolání hojnosti a bohatství. Spinel ochraňuje před negativitou, odráží ji, odstraňuje bloky na fyzické i duševní rovině. Pomáhá majiteli nalézt ve svízelných situacích rychlé a efektivní řešení. Spinel podporuje kreativní myšlení, pomáhá při tvůrčí práci, rozvíjí fantazii. Usnadňuje komunikaci s komplikovanými osobami, pomáhá odhalit a zbavit se duševních upírů a manipulátorů.
Každá barva spinelu přináší má různé účinky; fialové spinely podporují intuici a inteligenci, modré spinely posilují samostatnost a rozvážnost, růžové jsou kameny lásky, energie a harmonie, červené zase dodávají energii a sílu.

posilují především vnitřní duševní sílu a zdravé sebevědomí. Podporují cílevědomost, rozhodnost, odhodlanost a psychickou odolnost. Rozpouštějí stavy depresí a úzkosti. Fungují jako ochrana proti vnitřnímu zmatku . Dobíjejí a harmonizují životní energii.

Brahmáni a léčitelé starověku považovali spinel za kámen ženské kosmické energie - šakti. Spinel se tedy silně pojí s ženskou polaritou a velmi dobře srovnává disharmonie a nerovnováhy ženské síly a psychiky.

Dnešní hektická doba klade na ženy a jejich roli ve společnosti vysoké nároky, mnohé svou energii ztrácejí a přestávají být v kontaktu samy se sebou. Spinel je kámen napomáhající v obtížných životních situacích, vyvolávajících  stavy bezradnosti ,tísně a stresu.Více zde: https://sugandhika.webnode.cz/ucinky-spinelu/

Léčebné účinky:

Ve fyzické rovině můžeme spinel využít při onemocnění ledvin, močových cest, tlustého střeva, konečníku i žaludku. Blahodárně působí také na nohy, klouby, kosti i svaly.

 

nabidka.jpg

 

Zdroje textu: Velebil, Wikipedie, Malachitová skříňka, Sugandhika
Zdroje obrázků: Gem Rock Auctions, Healing Crystals

 

 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 3
Celkem: 16848
Měsíc: 5698
Den: 190