Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sluneční kámen

Valounky slunečního kamene 

helaing-crystals.jpg

Sluneční kámen zářící svými zlatavými třpytkami patří do skupiny živců. Tato jemná perleť na nevýrazném podkladu je zřejmě způsobena miniaturními částečkami červeného hematitu nebo mědi a platí, že čím více částeček obsahuje, tím je sluneční kámen tmavší.
Existují dva druhy slunečního kamene; jeden druh pocházející z Indii, který je oranžový s červenými kousky hematitu, a druhý zvaný oregonský sluneční kámen, který má čirou průsvitnou až průhlednou barvu základu s jemnými měděnými třpytkami.

 

Broušený sluneční kámen

the-international-faceting-academy.jpg

 

Zařazení slunečního kamene:

Element: oheň
Planeta: Slunce
Znamení: Lev

 

Surový sluneční kámen

etsy.jpg

 

Účinky slunečního kamene:

Sluneční kámen lidem přináší dobrou náladu a veselost, která může mít dobrý vliv na uskutečňování projektů či dokončování složitých úkolů. Přináší optimistický pohled na svět okolo nás i na sebe samotné, vitalitu a energii do všecho, co děláme. Je ochranným kamenem, dodává silnou ochrannou energii do Vašich domovů. Vnáší do života radost a světlo. Přináší hluboké spojení se světlem a Sluncem. Naučí vás nezávislosti k vašim nejbližším, a umění říkat lidem „ne“.
Tento minerál je také dobrým společníkem při překonávání nemocí psychického rázu, jako jsou deprese či nemoci pramení z pocitu vyhoření. Sluneční kámen do nás nejen vnáší radost z drobností, ale může být i ochráncem před černými myšlenkami či zlými sny.

Léčebné účinky:

V tělesné rovině sluneční kámen pomáhá zlepšovat imunitu, která brání negativním vlivům narušit naše zdraví. Položením slunečního kamene pod polštář zlepšuje náš spánek. Sluneční kámen je jakýmsi sluncem, neboť při přikládání na nemocná místa, vnáší jakousi ozdravující záři - například prohřívá klouby při revmatických problémech, léčí bolest krku a na hrudi také astma a dýchací obtíže. Napomáhá při žaludečních vředech, udržuje v rovnováze všechny orgány a ulevuje od bolestí. Zvyšuje také sexuální energii.

nabidka.jpg

 

Zdroj textu: Na křídlech andělů, Wikipedie, Kameny info, Svět minerálů, Nefertitis
Zdroj obrázků: Etsy, Healing Crystals, The International Faceting Academy

 
 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 5
Celkem: 16853
Měsíc: 5701
Den: 192