Jdi na obsah Jdi na menu
 


Serpentin

Valounky serpentinu

etsy.jpg

 

Serpentin, zvaný také kámen nekončena, komerčně čínský jadeit, nebo česky hadec, je označení pro širší skupinu minerálů s tmavozelenou nebo žlutozelenou až šedou barvou. Patří sem především minerál antigor, chryzotil a lizardit, skupinu ale celkově tvoří přes 20 minerálů.
Původ názvu serpentin má zřejmě své kořeny v dřívějším užívání kamene jako prostředku proti hadímu a plazímu uštknutí nebo také v tom, že kámen je zelený a skvrnitý a přípomíná svým vzhledem hadí kůži. Což by také potvrzovalo některé zdroje, které uvádějí, že označení serpentin pochází z latinského slova serpens — had.

 

Broušený serpentin

il_340x270.1661217842_r2qo.jpg

 

Zařazení serpentinu:

Element: voda
Planeta: Měsíc
Znamení: všechna znamení, ale především  Váhy, Blíženci, Beran, Býk

 

Surový serpentin

serpentine-extra.jpg

 

Účinky serpentinu:

Serpentin je silný ochranný a uzemňující kámen, který pomáhá při meditacích a duchovních prožitcích. Umožňuje vstup do minulosti, současnosti i budoucnosti a zároveň vše umí propojit v jeden celek. Výtečně se hodí ke zkoumání minulých životů, neboť vyvolává schopnost soucítit, odpouštět sám sobě a smířit se se vším, čím jste v minulosti prošli. Je také skvělým pomocníkem při jednání, pro prosazení svých názorů ale i dodržení slibů a mluvení s rozvahou. Pomáhá nám být laskaví ke svému okolí, zmenšuje chuť hádat se a dělá nás ochotnější ke kompromisům. Zároveň dává pocit rostoucí kontroly nad vlastním životem, přináší rovnováhu a pomáhá nám vyrovnat se s osamělostí.

Léčebné účinky:

Serpentin, jak sám název dokládá, má ochranné účinky a pomáhá při uštknutí plazy. Celkově má očistnou sílu a odbourává z těla všechny jedovaté látky. Zajišťuje prý dlouhověkost. Pomáhá a tiší také bolest - zejména menstruační a svalové křeče. Tento minerál pomáhá aktivovat energii Kundalini, čímž stimuluje sexuální pocity.

 

nabidka.jpg

 

Zdroj: Na křídlech andělů, Wikipedie, Aranys, Svět minerálů
Zdroje obrázků: GemFame, Etsy, Healing Crystals

 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 3
Celkem: 16848
Měsíc: 5698
Den: 190