Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opalit

Valounky opalitu

geo-tressures.jpg

Opalit je syntetický kámen (respektive sklo), někdy také nazývaný jako opalizující fluorit nebo nachový opál. Typická je pro něj mléčná nebo duhová barva. Obsahuje oxid křemičitý a patří mezi tzv. transformátory, čímž nachází využití v podpoře schopnosti změnit svůj život, danou situaci, vztahy a plány do budoucna.

 

Broušené opality

pinterest.jpg

 

Zařazení opalitu:

 

Broušený opalitový anděl

body-soul-and-spirit.jpg

 

Účinky opalitu:

Opalit harmonizuje čelní a korunní čakru, vyrovnává síly jin a jang, tedy temnotu a světlo, dva doplňující se opaky spojené do jednoho celku. Jin symbolizuje ženskost, tmu a pasivní sílu a Jang symbolizuje mužnost, světlou a tvořivou sílu.

Opalit má jemnou energii a je vhodný pro meditace. Používá se ke zlepšení komunikace na všech úrovních, zejména duchovní. Pomáhá odstranit blokády čaker a meridiánů, podporuje vytrvalost a odvahu mluvit o vlastních skrytých pocitech. Tento kámen je také považován za kámen klidu, je vhodný pro tlumení depresí a úzkostí. Hovoříme o něm také jako o kameni lásky, je vhodný pro upevnění vzájemných romantických vztahů a věrnosti. Používá se pro zvýšení sebevědomí, smyslu pro hodnotu a pochopení smyslu bytí. Přináší klid a vyrovnanost. Je tradičním kamenem pro posílení vůle žít a užívat si života. Je také kamenem obchodníků, neboť je talismanem pro shromažďování peněžního bohatství. Ve feng shui ztělesňuje energii ohně, je barvou bohatsví a luxusu.

Léčebné účinky:

Z fyzického hlediska opalit stabilizuje výkyvy nálad, pomáhá překonat únavu. Je vhodný při poruchách sexuality a slabého prožitku a jako talisman při porodu. Používáme ho také jako doplňek při bolestech hlavy, pro podporu klidu a relaxace. Pomáhá přirozené regeneraci organismu, podporuje příjem kyslíku, zlepšuje činnost plic a usnadňuje jejich léčbu. Blahodárně působí při nachlazení, čistí střeva a sliznice. Uklidňuje a potlačuje také nespavost.

 

nabidka.jpg

 

Zdroj textu: Svět minerálů, Wikipedie, Aranys
Zdroj obrázků:
Geo Treassures, Pinterest, Body, Soul and Spirit

 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 2
Celkem: 16848
Měsíc: 5698
Den: 190