Jdi na obsah Jdi na menu
 


Onyx

Valounky onyxu

healing-crystals.jpg

Název onyxu pochází z řeckého slova onux, které znamená v překladu dráp nebo nehet. O jeho vzniku se povídá legenda, že Amor střelil svůj šíp do nehtu vlastní matky bohyně Venuše. Nehet dopadl z nebe na Zemi a protože se říká, že to, co je božské, nemůže zemřít, nehet zkameněl a vytvořil drahý kámen onyx.

Kámen onyx mnozí znají jako černý lesklý kámen, ovšem málokdo z laické veřejnosti ví, že daleko přirozenější pro onyx jsou pruhy bílé, hnědé nebo červené barvy, samozřejmě na černém základu. Černá je tedy základní barva onyxu a pruhované vrstvení napovídá, že onyx podobně jako sardonyx, který je spíše červenohnědý, patří do skupiny drahých kamenů chalcedonů.

 

Broušený onyx

il_570xn.1452632451_32u3.jpg

 

Zařazení onyxu:

 

Surový onyx

b76a858559f5dd7ab6c903759a617a8a.jpg

Účinky onyxu:

Onyx je ochranný kámen, který brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích a při mimořádném fyzickém i citovém vypětí. Tento kámen také přináší ráznost a vytrvalost, zaměřuje naši energii jedním směrem, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu a léčí také stará traumata ovlivňující současný život. Snižuje také strach a obavy a udržuje v těle rovnováhu energií jing a jang. Onyx je také kámen vhodný pro abstinující kuřáky a alkoholiky, neboť dodává sebekontrolu a ovládání.

Léčebné účinky:

Z fyzického hlediska onyx pozitivně působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí také krevní poruchy i problémy nohou. Redukuje prý i nekontrolovatelné sexuální tužby.

 

nabidka.jpg

 

Zdroj textu: Svět minerálů, Wikipedie, Svět minerálů, Aranys
Zdroj obrázků:
Pinterest, Healing Crystals, Etsy

 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 2
Celkem: 16848
Měsíc: 5697
Den: 190