Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malachit

Valounky malachitu

 

healing-crystals.jpg

Název minerálu malachit je odvozen z řeckého slova "malache", což označuje sytě zelenou barvu. Malachit byl v minulosti označován jako méně výrazná ruda mědi. Již od starověku využívá na dekorativní účely a jako šperkařský kámen. Dříve se rozemletý malachit používal i jako líčidlo a barvivo v malířství. Již ve starém Egyptě z něj vyřezávali kameje, amulety a jiné ozdobné předměty. Znali ho i staří Řekové a Římané. Věřilo se, že má moc chránit děti před kouzly a čáry. V době anitky se používal na léčení očních chorob. V 16. století se ve střední Evropě využíval k podpoře růstu dětí, měl také podporovat léčitele, kteří s malachitem pracovali a utišovali bolest.

 

Broušené malachity

geology.jpg

 

Zařazení malachitu:

 

Surový malachit

malachite-nmal7.jpg

 

Učinky malachitu:
Malachit je silný ochranný kámen, zejména u dětí slouží jako ochrana proti pádům. Je vhodný pro cestovatele, neboť ochraňuje na cestách, pohlcuje negativní energii a odebírá z těla znečišťující látky. Neutralizuje radioaktivní záření a elektromagnetické znečištění. Při obchodních jednáních pomáhá uzavírat dobré obchody. Čístí čakry, otevírá srdce nepodmíněné lásce, vytahuje na povrch psychosomatické problémy a léčí traumata. Zvyšuje také intuici a pomáhá při dyslexii.

Léčebné účinky:
Z fyzického hlediska malachit uklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Léčí také pohlavní nerovnováhu, zejména u žen a pomáhá při porodu. Léčí a tlumí také astma, zlomeniny, závratě. Má pozitivní vliv na slinivku, slezinu, epilepsii, artritidu i otoky kloubů. Výrazně posiluje imunitní systém a podporuje detoxikaci jater.

 

nabidka.jpg

 

Zdroj textu: Wikipedie, Aranys, Nefertitis, Svět minerálů
Zdroj obrázků:
Healing Crystals, Geology

 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 3
Celkem: 16849
Měsíc: 5698
Den: 190