Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lepidolit

Krystal lepidolitu

hill-tribe-ontarion.jpg

Zdroj: Hilltribe Ontario, 2018

 

Valounky lepidolitu

pinterest.jpg

Zdroj: Pinterest, 2018

 

Broušené lepidolitové špicepinterest-2.jpg

Zdroj: Pinterest, 2018

Lepidolit je minerál, který řadíme mezi světlé slídy. Název z řeckého lepis – šupina – a lithos – kámen. Poprvé byl objeven a popsán v roce 1792 na české lokalitě Rožná. Těží se jako důležitá surovina kovu lithia, někdy se z něj získává i cesium.

V České republice se tento minerál těží na Vysočině a v jihočeském kraji. Světová ležiska najdeme v německém Sasku, na ruském Uralu, v americkém Maine, Švédsku a na Madagaskaru.

Zařazení lepidolitu:

Element: voda
Planeta: Jupiter, Neptun
Znamení: Váhy

 

Učinky lepidolitu:

Lepidolit je kámen klidu, míru a pohody přesně pro hektickou dobu plnou stresu. Tiší vztek, hněv a další negativní emoce a potlačuje utkvělé myšlenky. Současně vás dokáže posunout o kus dál do budoucna. Je vynikající při překonávání jakékoliv citové nebo duševní závislosti včetně anorexie. Soustřeďuje se na to, co je opravdu důležité, přičemž dokáže odfiltrovat rušivé prvky. Díky své schopnosti podporovat objektivitu a soustředění, urychluje rozhodování. U lepidolitu je také zajímavé to, že odstraňuje elektromagnetické znečištění, proto jestli máte valounek, měl by ležet na počítačích, aby pohlcoval jejich vyzařování. Potlačuje utkvělé myšlenky, odstraňuje malomyslnost a překonává nespavost. Stabilizuje výkyvy nálad a návaly strachu nebo paniky. Lepidolit také podporuje lásku, uklidňuje vztahy narušené emocemi a pomáhá usmíření mezi milenci.


Léčebné účinky:

Z fyzického pohledu lepidolit přináší úlevu při alergiích a posiluje imunitní systém. Pomáhá při vyčerpání, epilepsii a Alzheimerově chorobě. Potlačuje bolest při ischiasu a neuralgii a překonává kloubní problémy. Potlačuje bolest zad, překonává kloubní problémy. Kůži zbavuje jedovatých látek. Je vynikající v době menopauzy. Léčí nemoci způsobené ,,syndromem nemocných budov“ nebo zářením vycházejících z počítačů.
 

Zdroj:  Aranys (2018), Wikipedie (2018), Na křídlech andělů (2018), Nefertitis (2048)

 
 


Přihlášení

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Archiv

Kalendář
<< prosinec >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 6
Celkem: 9871
Měsíc: 4117
Den: 217