Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fluorit

Broušené krystaly fluoritu

pinterest.jpg

Zdroj: Pinterest.com, 2018

 

Valounky fluoritu

amazon.jpg

Zdroj: Amazon, 2018

 

Surový krystal fialového fluoritu

ce9b7a41b5e4fc496413f1050d16ee28.jpg

Zdroj: Pinterest.com, 2018

Fluorit občas nazývaný také jako "kazivec", je minerál, za jehož název vděčíme významnému českému přírodovědci  19. století Janu Svatopluku Preslovi.

Tento minerál dal jméno jevu fluorescence (což je viditelné vydávání slunečního světla v reakci na dopad paprsků UV záření). Jedná se o průhledný až průsvitný minerál v mnoha barevných odstínech - od čiré, po zelenou, růžovou, žlutou, modrou až po fialovou.

Je přezdívaný jako "kámen inteligence" a "kámen géniů".

Zařazení fluoritu:

Element: vzduch
Planeta: Merkur
Znamení:
Kozoroh, Ryby, Vodnář, Štír

 

Učinky fluoritu:

Fluorit je minerálem, který má pozitivní vliv na naše sebeuvědomění, přináší pravdu, ochranu a mír a také chrání proti psychickým útokům. Pomáhá nám vidět realitu v jakékoli situaci, zvyšuje sílu intuice a koncentrace.

Fluorit je silně uzemňující kámen, který vstřebává a spojuje pozemskou a duchovní energii. Pomáhá zvládat chaos života a dává každodennímu životu řád. Zlepšuje naše rozpoznávací schopnosti. Výborně pomáhá při učení. Pomáhá vyrovnat se, se životem a myslet pozitivně. Fluorit pročišťuje a stabilizuje auru. Fluorit má i ochranný charakter - ochraňuje nás před vyčerpáním, je dobrým pomocníkem pro workoholiky. Dodává potřebnou energii "navíc", zlepšuje komunikaci, posiluje naše myšlenky, pomáhá obnovovat sexuální rozkoš. Fluorit odstraňuje iluze a odhaluje pravdu. Zušlechťuje vibrace našich mozkových buněk. Je to kámen, který zvyšuje kreativitu, tvůrčí schopnosti a intelektuální aktivitu. Dokáže napravovat i poškození DNA.

Léčebné účinky:

Fluorit je univerzálním kamenem, neboť pomáhá s mnohými potížemi. Kromě toho, že výborně posiluje imunitní systém, tak pomáhá při léčbě vředů a ran, dýchacího traktu, mírní ztuhlost kloubů, zmírňuje artritidu nebo jiné nemoci kloubů, regeneruje pokožku a sliznici, zpevňuje kosti a zuby. Likviduje viry a infekce, pomáhá tedy při chřipce, viróze, alergiích, zánětech i astmatech a navíc má pozitivní vliv na regeneruje kůži. Zlepšuje fungování kloubů, přináší úlevu při artritidě, revmatismu, při bolestech zad, pomáhá při bolestech spojených s nemocemi nervového systému. Zpomaluje růst rakovinných buněk, pomáhá také při léčbě duševních poruch, při epilepsii, odvodňuje. Lze ho použít během stomatologických zásahů. Odbourává toxické látky, snižuje cholesterol, blahodárně působí na játra.

Zdroj:  Svět minerálů (2018), Wikipedie (2018), Aranys (2018), Nefertitis (2018)

 

nabidka.jpg


 

 
 


Přihlášení

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Archiv

Kalendář
<< prosinec >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 2
Celkem: 10515
Měsíc: 4528
Den: 220