Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chalcedon

Krystaly modrého chalcedonu

sage-gooddes.jpg

Zdroj: Sage Goddes, 2018

 

Valounky modrého chalcedonu

healing-crystals.jpg

Zdroj: Healing Crystals, 2018

 

Krystal modrého krajkového chalcedonu

c-73-agatebl-300x183.jpg

Zdroj: Rebel Angel, 2018

 

Broušené kabošony zeleného chalcedonu

gemstone-meanings.jpg

Zdroj: Gemstone Meanings, 2018

Chalcedon je jeden z nejstarších vzácných kamenů, který byl používán v prvních špercích a užitečných nástrojích.

Nejčistější chalcedony mají mléčně bílou barvu, většina chalcedonů ovšem obsahuje mikroskopické nebo větší inkluze různých minerálů, díky kterým se zbarvují do nejrůznějších odstínů a textur. Existuje několik druhů chalcedonu, které se liší právě svým zbarvením a texturou; rozlišujeme:

Zařazení chalcedonu:

Element: voda
Planeta: Měsíc
Znamení:
Rak, Panna, Střelec, Vodnář

 

Legendy o chalcedonu:

Řecký název "chalcedon" pochází z latinského slova "chalcedonius". Chalcedon byl starověký přístav v oblasti Blízkého východu. Mezi starověkými národy byl kámen chalcedon velice oblíbený, o čemž svědčí i řada archeologických nálezů z oblasti Středomoří. Původně se tento minerál využíval především pro různé rituální účely a byl oblíben i mezi starověkými vládci. Znalci ho původně považovali za jeden z druhů křišťálu, avšak po důkladné prozkoumání bylo zjištěno, že chalcedon narozdíl od křišťálu obsahuje i další směsi minerálů, které mu právě propůjčují jeho unikátní vzhled a vlastnosti. V důsledku toho byla vytvořena nová skupina, která dostala název chalcedon.

Učinky chalcedonu:

Chalcedon je krystal s výborným očistným účinkem a pomáhá léčit vše špatné, včetně dosud nezhojených ran. Posiluje ukládání minerálních látek v těle a současně likviduje usazeniny minerálů v cévách. Chalcedon snižuje příznaky demence a senility a zvyšuje tělesnou energii. Uvádí do rovnováhy tělo, city, mysl i ducha. Bývá označován jako kámen bratrství, přináší lásku a laskavost všem, odstraňuje deprese a zlepšuje stavy mysli, podporuje vztah k přírodě, regeneruje organismus, podporuje přijetí nových podnětů, mírní citové trápení, mrzutosti, obavy, je to talisman proti stavům slabosti, zádumčivosti a nespokojeností zbavuje trémy. Uklidňuje mysl a je balzám na nervy, tlumí nadměrnou citlivost na počasí. Pomáhá při cestování i proti psychickým a magickým útokům. Zlepšuje oba aspekty komunikace - schopnost naslouchat a porozumět, jakož i schopnost vyjadřovat své myšlenky. Navíc zlepšuje naši paměť, pomáhá proti koktání, je vhodný pro kojící maminky, protože podporuje tvorbu mateřského mléka. Odhání z duše melancholii a přeměňuje ji na radost. Rozptyluje negativní myšlenky a city, odhání zlé sny.

Léčebné účinky:

Chalcedon hojivě působí na oči, žlučník, kosti, slezinu krev i oběhový systém. Blahodárně také působí na problémy spojené s kouřením. Potlačuje bolesti z hladu. Chalcedon je výborný pomocník při léčbě srdečních poruch, infekčních chorob, zánětů kloubů a dýchacího systému, revmatizmu, nachlazení a je také osvědčeným společníkem pro období přechodu (menopauza).

Zdroj:  Eppi (2018), Wikipedie (2018), Aranys (2018), Nefertitis (2018)

 

nabidka.jpg

 

 
 


Přihlášení

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Archiv

Kalendář
<< prosinec >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 6
Celkem: 9871
Měsíc: 4117
Den: 217