Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o cínový šperk

Cínový šperk je světový unikát.

Velmi zajímavá je skutečnost, že cínové šperky se v současné době vyrábějí především v Čechách (z 90%), trochu jsme touto vášní ještě „nakazili“ Slováky, Poláky a Maďary. Jinde ve světě tuto techniku téměř nenajdete.

 

Jak pečovat o cínový šperk

Cín je měkký kov a základem cínovaných šperků jsou většinou kovy jako měď, mosaz, bronz, či jejich slitiny, na které je cín nanesen tenkou vrstvou. Péče o cínový šperk není nikterak náročná, cín je materiál trvanlivý a je-li šperk dobře a kvalitně  vyroben, vydrží hezký velmi dlouho. Je potřeba dávat pozor zejména na mechanické poškození šperku. Zacházejte s ním jako s křehkou věcí.

  • Při neopatrném zacházení může dojít k poškození šperku, např. k poškrábání cínu, deformaci (např. přidaného ozdobného drátku), k prasknutí. U šperků s kameny pak k rozbití kamene, naštípnutí či odlomení části kamene nebo i cínu.
  • Šperky nenoste do sprchy, sauny, bazénu či jiné koupele.
  • Šperky sundavejte vždy přes spaním, ale také před každou činností, vyžadující tělesnou námahu, např. sportovní aktivity (pot šperkům nesvědčí).
  • Vyvarujte se styku šperku s chemikáliemi, např. v kosmetických přípravcích při líčení (zejména používání parfémů, krémů, laků na vlasy šperkům škodí). Šperkem se ozdobte až po použití kosmetiky. Rovněžtak nepoužívejte na čištění šperků jiné chemikálie (např. abrazivní prostředky).
  • Šperk nevystavujte extrémním teplotám či přímému slunečnímu svitu, které může způsobit např. vyblednutí kamene (Ametyst, Růženín...).
  • Šperk skladujte na suchém a tmavém místě, bez přístupu prachu. Ideální je jej skladovat ve šperkovnici odděleně od jiných šperků, předejdete tak zamotání řetízků či šňůrek. Šperkovnici může nahradit i uzavíratelná neprůsvitná krabička.
  • Šperky chraňte před malými dětmi a domácími mazlíčky z důvodu nejen poškození šperku, ale mohli by ublížit i sami sobě.
  • V případě zešednutí šperku (zejména u nepatinovaných šperků) je možné je umýt v teplé vodě s přídavkem jaru (jiný saponát může být nevhodný). Poté jej osušte a vyleštěte flanelovým hadříkem. Vlastnosti jaru se velmi blíží vlastnostem antioxidačního oleje, kterým je šperk ošetřen při výrobě. Antioxidant můžete nahradit také např. jemným olivovým olejem. Nedoporučuji však příliš časté čištění, aby tak nedošlo k odření cínu.

 

 

 

 

zustanme-v-kontaktu.jpg

Váš email:

 

registrac.jpg

Chci se zaregistrovat, prosím!

Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že údaje budeme zpracovávat pro marketing v souladu s Obchodní podmínky 
a Zásadami zpracování osobních údajů

 

 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 3
Celkem: 16848
Měsíc: 5698
Den: 190