Jdi na obsah Jdi na menu
 


Azurit

Krystal azuritu

pinterest.jpg

Zdroj: Pinterest.com, 2018

 

Valounek azuritu

healing-crystals.jpg

Zdroj: Healing Crystals, 2018

 

Azurit s malachitem

sage-goddess.jpg

Zdroj: Sage Goddes, 2018

Azurit je zásaditý uhličitan mědi. Je něj typická jeho sytě modrá barva, podle které byl minerál nazván francouzským mineralogem Francoisem Bendautem roku 1824. Jméno pochází z perského slova „lazhward“, které znamená modrý. Azurit se těží jako vedlejší produkt při těžbě ložisek mědi, ať již povrchové či důlní.

Stojí za zmínku, že tento krásný minerál se často vyskytuje společně s malachitem, přičemž jejich vzájemná kombinace vypadá opravdu zajímavě. Pěkné krystaly „azuromalachitu“ se nalézají například v Zairu (provincie Shaba).

Od nepaměti se používal nejen jako šperkový kámen, ale i k výrobě různých barviv.

Zařazení azuritu:

Element: voda
Planeta: Venuše
Znamení:
Střelec, Býk, Kozoroh, Blíženci

 

Legendy o azuritu:

Jméno avanturín (aventurin) vzniklo podle italského "a ventura" ve významu náhodně. Název se odvíjí od šťastného objevu italského skláře z ostrova Murano, který po roce 1700 náhodou vynalezl zlatý kámen (avanturínové sklo). Jedná se o křišťálové sklo, kde jsou rozptýleny měděné šupinky.

Většina zelených a modrozelených avanturínů pochází z Indie, kde se jeho zpracováním zabývá mnoho řemeslníků. Šedé a oranžové odrůdy najdeme v Chile, Španělsku a Rusku.

 

Učinky azuritu:

Azurit je známý jako kámen mudrců. Má silné léčivé účinky, podporuje duchovní růst a umožňuje hlubokou meditaci. Přináší pozitivní náladu a zahání smutek. Vylepšuje komunikační schopnosti a zlepšuje paměť. Má také příznivý vliv na kreativitu. Odstraňuje pocity strachu a různé fobie. Je vhodné jej umístit tam, kde je občas cítit negativní klima – např. domácnost, kancelář. Jelikož ovlivňuje také paměť, je vhodný např. pro studenty ke zkouškám. Přináší schopnost zapamatovat si naučené informace v paměti dlouhou dobu.

Léčebné účinky:

Azurit sloužit jako přírodní antioxidant, který pomáhá odstranit z těla vše špatné, dále pomáhá při léčbě ledvin, jater i žlučníku. Příznivě působí na slezinu, štítnou žlázu, zuby i kosti. Rovná páteř, pomáhá při artritidě a problémech s klouby, mírní poškození mozku. Léčí také krční potíže a kůži. Azurit je zdrojem nové energie, čistí všechny čakry a pomáhá z regenerací těla.

Zdroj:  Svět minerálů (2018), Wikipedie (2018), Aranys (2018), Nefertitis (2018)

 

nabidka-s-azuritem.jpg

 

 
 


Přihlášení

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Archiv

Kalendář
<< prosinec >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 2
Celkem: 10516
Měsíc: 4528
Den: 218