Jdi na obsah Jdi na menu
 


Avanturín

Krystal avanturínu

crystalage.jpg

Zdroj: Crystalage, 2018

 

Valounky avanturínu

healing-crystals.jpg

Zdroj: Healing Crystals, 2018

 

Broušený avanturín

india-mart.png

Zdroj: IndiaMart, 2018

Avanturín, někdy nazývaný také aventurín, je odrůdou křemene, která se vyznačuje přítomností šupinek nerostných uzavřenin (inkluzí), které způsobují třpyt a odlesky. Nejběžnější barva avanturínu je zelená, ale může se vyskytovat také v oranžové, hnědé, modré nebo šedé. Klasickou příměsí, která způsobuje stříbřitě zelený nebo modrý lesk, jsou ložiska fuchsitu (druh muskovité slídy).

Zařazení avanturínu:

Element: vzduch
Planeta: Merkur
Znamení:
Střelec, Býk

 

Legendy o avanturínu:

Jméno avanturín (aventurin) vzniklo podle italského "a ventura" ve významu náhodně. Název se odvíjí od šťastného objevu italského skláře z ostrova Murano, který po roce 1700 „náhodně" zhotovil sklo, které dalo jméno podobně vypadajícímu nerostu.

Většina zelených a modrozelených avanturínů pochází z Indie, kde se jeho zpracováním zabývá mnoho řemeslníků. Šedé a oranžové odrůdy najdeme v Chile, Španělsku a Rusku.

 

Učinky avanturínu:

Avanturín je považován za kámen štěstí. Působí vysoce kladně  na vše, co má souvislost s prosperitou a majetkem. Používá se k ochraně domů a zahrad před geopatogenními zónami, pohlcuje elektromagnetický smog a působí jako ochrana před zářením z mobilních telefonů. V duševní rovině posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu a pozvedá inteligenci. Dokáže zavést zpět do minulosti a odkrýt nerovnováhy současnosti. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií.

Léčebné účinky:

Avanturín má příznivé účinky na zrak, působí jako prevence arteriosklerózy, alergií, zlepšuje krevní tlak a metabolismus. Má vliv na hladinu cholesterolu, který snižuje. Pozitivně působí na migrény, srdce, dutiny i žaludeční nevolnosti.

Zdroj:  Svět minerálů (2018), Wikipedie (2018), Aranys (2018), Nefertitis (2018)

 

nabidka-s-avanturinem.jpg

 
 


Přihlášení

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Archiv

Kalendář
<< prosinec >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 1
Celkem: 9874
Měsíc: 4120
Den: 218