Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aragonit

Krystaly aragonitu

aragonite-healing.jpg

Zdroj: Healing Crystals, 2018

 

Valounky aragonitu

healing-crystal.jpg

Zdroj: Healing Crystals, 2018

 

Broušený aragonit

aragonite-e-gems.jpg

Zdroj: E-gems, 2018

Aragonit, neboli uhličitan vápenatý, má stejné chemické složení jako mnohem rozšířenější kalcit. Aragonit je v přírodě poměrně běžný, vyskytuje se ve velmi rozmanitých podobách a vzniká v rozličných prostředích. Je bezbarvý, bílý, žlutý, zelený, šedý, fialový, červený, modrý, průhledný až neprůhledný, skelně až mastně lesklý. Nacházíme ho v nejrůznějších formách krystalů, kdy nejvíce fascinující jsou pravděpodobně sloupcovité či paprskovité krystaly.

Aragonit vzniká při nízkoteplotních a připovrchových podmínkách, je pozdním minerálem hydrotermálních ložisek a epitermálních žil, a hojně se nachází na termálních pramenech a gejzírech.

Aragonit spolu s kalcitem buduje tzv. travertiny a „onyxové mramory“, které bývají používány jako dekorační kámen.

Aragonit se nejvíce těží v Maroku, Namibii, Číně a Španělsku. Najdeme ho ale i v České republice. Nejvíce nalezišť  aragonitu se nachází v Českém středohoří a v Doupovských horách, tedy vulkanických pohořích.

 

Zařazení aragonitu:

Element: oheň
Planeta: Mars
Znamení:
Kozoroh, Vodnář

 

Učinky aragonitu:

Aragonit je uzemňující kámen a má pozitivní vlastnosti na naši trpělivost a vstřícnost. Pomáhá nás se učit toleranci a spolehlivosti. Pomáhá ve stresových situacích, kdy tiší stavy neklidu. Je také vhodný při meditacích, podporuje náš duchovní růst a disciplínu a přináší rovnováhu. Stabilizuje základní (kořenovou) a zemskou čakru. Pomáhá ukotvovat lidi s přílišným sklonem k „létání v oblacích" v jejich vlastním těle. Často se doporučuje jedinců, kteří na sebe kladou přehnaně vysoké nároky. Zlepšuje schopnost soustředění.

Léčebné účinky:

Aragonit podporuje vstřebávání vápníku, čímž mj. urychluje hojení zlomenin. Tiší bolesti a posiluje imunitní systém. Používá se k léčbě třesavky a Raynaudovy choroby (typ vazoneurózy, tedy poruchy funkce cév). Pokud trpíte nespavostí, je pro vás tento minerál ten pravý.

Zdroj:  Svět minerálů (2018), Wikipedie (2018), Aranys (2018), Nefertitis (2018)

 

nabidka.jpg

 

 

 
 


Přihlášení

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Archiv

Kalendář
<< prosinec >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 6
Celkem: 9871
Měsíc: 4117
Den: 217