Jdi na obsah Jdi na menu
 


Apatit

Valounky apatitu

tumbled-apatite---tumbled-stones-06.jpg

 

Apatit dostal svůj název podle řeckého slova „apatao“, což znamená „klamat“. V minulosti byl totiž často zaměňován za jiné drahé kameny.

Apatit je druh fosfátového minerálu, který se může v přírodě vyskytovat v celé škále barev v závislosti na jeho chemické příměsi, a to přes zelenou, žlutou, fialovou, bezbarvou, hnědou, šedou, k růžové až modré.

Mezi významné producenty apatitu patří například Barma, Srí Lanka, Pákistán, Indie či Brazílie. Tento pozoruhodný minerál lze nalézt i v České republice (známé jsou především lokality v Krušných horách a na Písecku).

 

Broušený apatit

apatite-gemstone.jpg-gemlab.co.in.jpg

 

Zařazení apatitu:

 

Krystal apatitu

pinterest.jpg

Učinky apatitu:
Apatitu je připisována moc spojovat svého nositele s jeho minulými životy. Podporuje kreativitu i intelekt, působí proti apatii a odstraňuje negativitu. Často bývá doporučován dětským i dospělým autistům. Napomáhá sebevyjadřování a komunikaci na všech úrovních vědomí. Zvyšuje v nás motivaci, je to zdroj energie. Podporuje otevřenost, usnadňuje kontakt s jinými lidmi, podněcuje k tvůrčímu vyjadřování a jednání. Odstraňuje negativní pocity a postoje. Vnáší světlo do sporů a zmatků, pomáhá získávat informace, které se dají použít k osobnímu a společnému prospěchu. Pomáhá překonávat citovou vyčerpanost. Zvyšuje cílevědomost a sebevědomí. Pomáhá se správně vyjadřovat. Otevírá radost a vidět krásy života. Dobrým pomocníkem při práci na projektech pomáhá udržet pozornost na podstatných věcech. Odstraňuje lenivost, uzavřenost, nerozhodnost.

Léčebné účinky:
Udává se, že apatit má velmi blahodárný vliv na chrupavky, kosti i zuby. Snižuje vysoký krevní tlak a pomáhá potlačovat pocit hladu. Působí léčivě na žlázy, meridiány, vnitřní orgány a zlepšuje činnost metabolismu. Stojí za zmínku, že žlutá varianta se mj. používá k léčbě celulitidy. Elixír pomáhá při střevních potížích.

 

nabidka.jpg

 

Zdroj textu: Wikipedie, Aranys, Nefertitis, Svět minerálů
Zdroj obrázků:
Pinterest, Healing Crystals, GemLab

 
 


Přihlášení

Oblíbené stránky

webtržiště

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Statistiky

Online: 3
Celkem: 16855
Měsíc: 5701
Den: 192