Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ametyst

Krystal ametystu

71b8f91689eb4ee62e3240614f2343dd.jpg

Zdroj: Pinterest.com, 2018

 

Valounky ametystu

 

tumbled-amethyst-violet-brazil---tumbled-stones-02.jpg

Zdroj: Healing Crystals, 2018

 

Broušený ametyst

amy7.47.jpg

Zdroj: John Dyer gems, 2018

"Ametyst zbystřuje mysl a zbavuje všech neřestných myšlenek" Leonardo da Vinci.

Název drahokamu pochází z řeckého slova "amethystos", které lze volně přeložit jako "neopilý" nebo střízlivý. Řekové věřili, že amtyst je účinnou ochranou proti otravám z alkoholu. Z ametystu se tedy vyráběly i číše na víno. Od těchto dob je ametyst povážován za symbol střízlivosti.

Ametyst je jedním z nejcennějších drahokamů mineralogické skupiny křemene a za svůj fialový odstín vděčí stopovému množství železa a hliníku. Fialová barva je od nepaměti považována za jeden ze symbolů královského statutu, proto se ametyst stal součástí řady korunovačních klenotů. Jako symbol jej uznávaly i křesťanské církve a ametyst se stal znakem biskupské hodnosti.

Zařazení ametystu:

Legendy o ametystu:

Legenda o původu ametystu pochází z řeckých bájí. Dionýsos, bůh vína, se jednoho dne rozhněval na lidstvo, protože ho podle něj nemělo dostatečně v úctě. Rozhodl se, že první smrtelník, který mu zkříží cestu, bude roztrhán tygry. Jeho obětí se měla stát půvabná dívka jménem Ametyst, která kráčela vzdát hold bohyni Artemis. Bohyně proměnila Ametyst v sochu z krystalického křemene, aby ji ochránila před drápy tygrů. Dionýsos při pohledu na krásnou sochu dívky z lítosti nad svým činem plakal slzy barvy vína. Slzy obarvily i sochu dívky, a tak vznikl slavný drahokam.

Učinky ametystu:
Ametyst je tradičně kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů. Je to mimořádně mocný kámen s ochrannou sílou, má vysoké spirituální vibrace. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strach, vztek, obavy a zlobu. Navíc zvyšuje naději, zahání pocit viny, zbystřuje mysl. Je také považován za kámen pravé, ryzí, emocionální lásky a posiluje věrnost. Také napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, dodává na rozhodnosti a rozvíjí intuici. Jak už z původu slova vyplývá má také pozitivní vliv při léčbě alkoholismu, ale i jiných závislostí. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.

Léčebné účinky:
Z fyzického hlediska zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu a posiluje vylučovací orgány i imunitní systém. Navíc pomáhá při léčbě podlitin, otoků a ran.

Zdroj:  Eppi (2018), Wikipedie (2018), Aranys (2018), Nefertitis (2018)

 

nabidka.jpg

 

 
 


Přihlášení

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Archiv

Kalendář
<< prosinec >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 3
Celkem: 10515
Měsíc: 4528
Den: 218