Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ametrín

Krystaly ametrínu

7785e518d863b65c418ea2950c46e662.jpg

Zdroj: Pinterest.com, 2018

 

Valounky ametrínu

tumbled-ametrine-extra---tumbled-stones-05.jpg

Zdroj: Healing Crystals, 2018

 

Broušený ametrín

gem-select.jpg

Zdroj: Gem select, 2018

Ametrín (spojení slov ametyst a citrín), také bolivianit, je přírodní drahý kámen, různobarevný krystalovaný křemen. Poznáme ho podle pásma fialové a žluté barvy. Největší naleziště těchto drahých kamenů se nachází v Bolívii, menší také v Brazílii a Indii.

Ametrín (spojení slov ametyst a citrin), také bolivianit, je přírodní drahý kámen, různobarevný krystalovaný křemen. Poznáme ho podle pásma fialové a žluté barvy. Největší naleziště těchto drahých kamenů se nachází v Bolívii, menší také v Brazílii a Indii.

Zařazení ametrínu:

Element: kombinace ametystu (voda) a citrínu (oheň)
Planeta: kombinace ametystu (Jupiter, Neptun) a citrínu (Slunce)
Znamení:
Ryby, Váhy, Blíženci

 

Legendy o ametrínu:

V jihovýchodní Bolívii, nedaleko hranic s Brazílií, se nachází jediný komerční důl s ametríny na světě zvaný Anahí. Legenda tvrdí, že španělský dobyvatel Don Felipe de Urriola y Goitia lokalitu hluboko v džungli objevil na začátku 17. století. Zamiloval se do tamní princezny Anahí a oženil se s ní. Když se však chystal vrátit s manželkou do své domoviny, rozhodl se ho tchán a náčelník kmene Ayoreo zabít. Anahí pomohla Donu Felipovi utéci, za svoji statečnost však zaplatila životem. Zemřela v jeho náručí, předtím mu však ještě stihla darovat neobvyklý dvoubarevný kámen, který symbolizoval rozdělení jejího srdce mezi manžela a její lid. Don Felipe následně vzácný drahokam představil své královně a Evropě.
 

Druhá variace legendy vypráví o princezně Anahí s fialkovýma očima. Jednou v džungli potkala bledého muže v brnění na koňském hřbetě. Místo toho, aby se ukryla, běžela za otcem náčelníkem, aby se mu svěřila s tím, co viděla, a aby jeho i svůj lid varovala. Během vyprávění však dobyvatel její vesnici zničil a Anahí smrtelně zranil. Po dceřině smrti nosil náčelník u sebe ametrín jako připomínku lásky ke svému lidu i krásné dceři.
 

Po následující tři staletí zůstala těžko dostupná oblast ztracena a mimo pozornost veřejnosti. Znovu ji objevili až v 60. letech 20. století a o deset let později si ametrín získal zaslouženou pozornost i na trhu. V dole Anahí se dnes mimo jiné těží i citríny a ametysty.

 

Učinky ametrínu:

Jeho účinky jsou velmi rychlé a silné. Očišťuje mysl od stresů, napětí, uklidňuje ji a umožňuje větší soustředění při meditaci. Sjednocuje mužskou a ženskou energii, pomáhá zvyšovat snášenlivost mezi lidmi, zbavuje předsudků, podněcuje tvůrčí schopnosti, schopnost rozhodovat sám o sobě a svém životě. Vnáší nám do života jasnost, tvůrčí způsoby řešení, posiluje soustředění. Překonává naprogramované negativní citové bloky. Chrání před psychickými útoky. Uvolňuje zablokování ve všech úrovních – fyzické, emocionální i duševní.

Léčebné účinky:

Má velmi silnou očistnou moc a zbavuje tělo jedů a odstraňuje z aury vše negativní a jedovaté. Svého majitele odprostí od negativních myšlenek a zbaví depresí. Je velmi užitečný při dlouhodobých nemocích - odhaluje jejich příčinu. Napomáhá při žaludečních potížích, léčí únavu a nervový systém. Uzdravuje poruchy spojené se stresem (vředy, malátnost, migrény, deprese, únavu), je zdrojem energie, pomáhá při regeneraci těla a posiluje imunitní systém. Navíc velmi dobře působí jako čistič krve.

Zdroj:  Eppi (2018), Wikipedie (2018), Aranys (2018), Nefertitis (2018)

 

nabidka-s-ametrinem.jpg

 

 
 


Přihlášení

Spokojení zákazníci

Jana R. - Recenze

Nádehrné náušnice. Děkuji a doporučuji.

Gabriela V. - Recenze

Krásné a originální výrobky! Maximální spokojenost.

Martina A. - Recenze

Skvělý přístup k zákazníkovi. A co se šperku týče - je krásný a originální.

Naďa V. - Recenze

Velká spokojenost. Doporučuji a moc děkuji.

Jana H. - Recenze

Zásilka došla v pořádku, milé překvapení v podobě návodu na ošetřování cínových šperků a malého dárečku. Moc děkuji a prodejce hodnotím na výbornou ***


Archiv

Kalendář
<< prosinec >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 6
Celkem: 9871
Měsíc: 4117
Den: 217